Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas prawidłowego stosowania pigułek antykoncepcyjnych

Od kilku miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne... i chciałam zacząć życie seksualne z... Czy te tabletki są dobrym środkiem antykoncepcyjnym? Ponieważ słyszałam różne opinie - czy nie muszę mieć obawy przy prawidłowym stosowaniu o zajście w ciążę...? Czy lepiej zastosować dodatkowe zabezpieczenie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjmowane przez Panią tabletki to preparat starszej generacji o stosunkowo wysokiej zawartości hormonów. Stosuje się go głównie w leczeniu zmian skórnych takich jak trądzik czy hirsutyzm, lecz działanie antykoncepcyjne jest porównywalne z innymi tabletkami. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas prawidłowego stosowania jest znikome.