Jak rozpoznać ciążę, gdy bierze się tabletki antykoncepcyjne?

Witam, chciałabym zapytać jak rozpoznać ciążę gdy bierze się tabletki antykoncepcyjne. Obecnie biorę trzecie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Stosuję się do wszystkich zasad i żadnej tabletki nie zapomniałam. Wiem jednak, że nawet przy regularnym stosowaniu bez jakichkolwiek zaburzeń żołądkowych, innych leków itp. nie ma 100% pewnosci, że do ciąży nie dojdzie. Jest to znikome prawdopodobieństwo, ale słyszy się różne rzeczy. I tutaj budzą się moje wątpliwości i strach, co będzie, jeśli zajdę w ciążę i nie będę o tym wiedziała? Jak rozpoznać ciążę gdy bierze się tabletki antykoncepcyjne regularnie i nie ma praktycznie żadnych obaw że się faktycznie w ciążę zajdzie? Krwawienie z odstawienia ciąży nie wyklucza. Boję się, że mogłabym zaszkodzic dziecku, np. pijąc alkohol lub biorąc jakieś leki. Mam robić test ciążowy co miesiąc? Mój mąż twierdzi, że to przesada. Ja się jednak boję. Proszę o informację w mojej sprawie. Dziekuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Prawidłowe stosowanie tabletek powoduje zmniejszenie ryzyka ciąży do warości zaniedbywalnych. Wykonywanie testów ciążowych ma sens wyłącznie w przypadku niewystąpienia miesiączki lub błędów w stosowaniu.