Tabletki antykoncepcyjne a zajście w nieplanowaną ciążę

Moje pytanie dotyczy antykoncepcji w tabletkach. Stosując tabletki co do godziny można zajść w nie planowaną ciążę? Bo o jakieś szanse zastanawiam się jak to możliwe być w ciąży przy stosowaniu antykoncepcji bo wiele jest wiadomość na ten temat. Więc jak się bierze tabletki antykoncepcyjne i coś się wydarzy w organizmie że niewchlonie się ilość hormonów a tu nagle na teście będą dwie kreski. Właśnie jak to możliwe przecież muszą być jakieś objawy ciąży? I jak się stosuje tabletki bez przerwy?

Jeśli doustna antykoncepcja hormonalna jest stosowana według zaleceń (tzn. o regularnych porach, bez leków, które mogą powodować interakcje i obniżenie skuteczności tabletek, bez spożywania dużej ilości alkoholu), to szanse na zajście w ciążę są bardzo, bardzo znikome. Wskaźnik Perla dla tabletek wynosi 02,-0,5,. Zajście w ciążę podczas stosowania tabletek najczęściej wynika z błędu pacjentki (najczęstsze-wydłużenie przerwy między opakowaniami lub pominięcie tabletki).