Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe jest zajście w ciążę, jeżeli stosuję tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Mam pytanie, które ostatnio nie daje mi spokoju. Zaczęłam stosować antykoncepcje hormonalna, zażywam tabletki. Pierwszą tabletkę przyjęłam w pierwszy dzień okresu, każde następne tabletki przyjmowałam prawidłowo o tej samej porze, nie miałam żadnej biegunki ani wymiotów, po ich stosowaniu. Już trzeciego dnia stosowania tych tabletek, współżyłam z moim chłopakiem, jednak użyliśmy dodatkowego zabezpieczenia (prezerwatywy), od tego czasu zażywam już 3. opakowanie tabletek. Okres miedzy stosowaniem tabletek jest prawidłowy, nie mam mdłości i wymiotów, bolących piersi, tylko lekko przytyłam w pasie konkretniej w talii. Jednak moje pytanie jest następujące: jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże? Od którego dnia przyjmowania tabletek jestem całkowicie zabezpieczona? I czy przyjmowanie tabletek w czasie ciąży (w moim przypadku 3 opakowania) jest zagrożeniem dla płodu? Może to doprowadzić do poronienia?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne w sposób prawidłowy. W przypadku rozpoczęcia przyjmowania preparatu w pierwszym dniu miesiączki nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Wskaźnik Pearla dla dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych wynosi od 0,1 do 1,25 przy starannym stosowaniu, zaś od 6 do 8 przy zwykłym stosowaniu.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy