Czy tabletki antykoncepcyjne chronią przed ciążą w 100%?

Witam, biorę tabletki od trzech miesięcy, zawsze o tej samej godzinie. Mam pytanie czy to by było możliwe, żebym była w ciąży?

Witam serdecznie! Nie ma 100% skutecznej metody zabezpieczenia. Dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne niewątpliwe cieszą się najwyższą skutecznością. Indeks Pearla dla wybranej przez Panią metody wynosi 0,1-3 co oznacza, że 1-30 na 1000 pacjentek przyjmujących tabletki antykoncepcyjne zajdzie w ciążę w przeciągu roku. Podsumowując, istnieje możliwość zajścia w ciążę mimo regularnego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Pozdrawiam