Czy podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych może dojść do owulacji?

Witam, stwierdzono u mnie PCO i zalecono przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Y******. Wiem, że nawet przy prawidłowym braniu tabletek jest szansa, że do owulacji dojdzie. Ze względów światopoglądowych nie chciałabym, żeby doszło do powstania zarodka i jego śmierci (nie będzie mógł się zagnieździć przez dwa dodatkowe mechanizmy działania tabletek). Czy można w jakikolwiek sposób sprawdzić czy do owulacji dojdzie? Czy są jakieś tabletki, w których jest większe prawdopodobieństwo, że do owulacji nie dojdzie lub mniejsze, że zadziałają dwa inne mechanizmy - zagęszczenie śluzu. W jakich dniach można się spodziewać dni płodnych, gdyby do owulacji doszło? Jaki jest procent przypadków kiedy do owulacji dochodzi przy prawidłowym braniu tabletek? Czy nadmierne owłosienie - objaw PCO można leczyć inaczej niż za pomocą tabletek antykoncepcyjnych?

Witam!

Dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne są najskuteczniejszą metodą zabezpieczenia. Wskaźnik Pearla dla tej idealnego stosowania tej metody wynosi 0,09. Oznacza to, że 9 na 10 000 kobiet przyjmujących regularnie tabletki antykoncepcyjne zajdzie w ciążę w przeciągu roku. Całkowity wskaźnik Pearla, gdzie bierzemy pod uwagę niepowodzenie metody oraz błędy pacjentki wynosi 0,57 (czyli 57 pacjentek na 10 000 zajdzie w ciążę w przeciągu roku). Nie ma skutecznych metod oznaczenia dni płodnych i niepłodnych w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej. Podwyższony poziom hormonów indywidualnie zmienia charakter śluzu oraz może wpływać na zmiany temperatury. Trudno również ocenić, jak organizm zareaguje na dodatkową dawkę hormonów i kiedy ewentualnie dojdzie do uwolnienia komórki jajowej. Nadmierne owłosienie spowodowane jest podwyższonym poziomem męskich hormonów płciowych. Drospierenon będący jedną z substancji czynnych preparatu ma z kolei działanie antyandrogenne. Oznacza to, iż jest to najlepsza - przyczynowa - metoda leczenia hirsutyzmu.

Pozdrawiam