Ryzyko ciąży po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych z powodu drętwienia stopy

Witam, ponieważ zaczęła drętwieć mi stopa musiałam przerwać branie tabletek antykoncepcyjnych. Brałam tabletki 24 4. Przy drugiej tabletce współżyłam, ale bez końca we mnie. Następnie miałam okres i wzięłam jeszcze 3 tabletki z opakowania i musiałam odstawić tabletki. Ginekolog powiedział mi, że nie ma ryzyka, ale teraz mam wątpliwości.. Jest jakieś ryzyko że mogłam zajść w ciążę? Proszę odpowiedź ginekologa. Czy mam się czym denerwować???

Aleksander Ropielewski

Ryzyko jest znikome. Dla pewności proszę wykonać test ciążowy lub badanie poziomu beta hCG w surowicy.