Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po grypie żołądkowej

Od 01.2014 biorę tabletki Naraya regularnie o 21. Pomiędzy obecnym opakowaniem, a tym poprzednim nie zrobiłam zalecanej 7 dniowej przerwy. Po 4 tabletce -2 opakowania dostałam grypy jelitowej (od 5 rano miałam biegunkę i wymiotowałam) 5 tabletkę wzięłam dopiero o 24 następnego dnia. Od 10 do 13 tabletki miałam brązowe plamienia. Po 14 tabletce odbyłam stosunek. Jaką skuteczność miały wtedy tabletki? Czy jest ryzyko ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Skuteczność tabletek mogła być zachwiana. Co do ryzyka ciąży ciężko określić konkretną wartość. Zawsze trzeba pamiętać iż nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji. Proponuję udać się do ginekologa.