Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 2 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogłabym przerwać stosowanie tabletek rigevidon przy 14 tabletce i zacząć brać Diane-35?

Przy stosowaniu Rigevidon stan mojej cery znacznie się pogorszył. Chcę zmienić na Diane-35 gdyż słyszałam, że bardzo dobrze wpływa na stan cery (trądzik itp.). Dodam, iż antykoncepcję stosuję od półtora miesiąca, gdyż mój ginekolog stwierdził zaburzenia hormonalne. Na początku stosowałam tabletki Yaz, następnie przepisano mi Rigevidon.Mam skończyć te opakowanie?

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Szanowna Pani,

Półtora miesiąca to krótki okres stosowania antykoncepcji. Dlatego nie można jeszcze twierdzić, że ten preparat z pewnością Pani nie służy bądź napewno jest odpowiedni.
Niejednokrotnie bywa tak, że początkowo może nastąpić przejściowe pogorszenie stanu skóry, a następnie dochodzi do stopniowego zmniejszania się ilości wykwitów, aż do wyraźnej poprawy stanu cery. Potrzeba czasu na wyrównanie zaburzeń hormonalnych, procesy te nie zachodzą szybko.
Musi się więc Pani uzbroić w cierpliwość, bo jest to raczej dłuższe leczenie.
Diane-35 jest silnie działającym preparatem, często rzeczywiście skutecznym, choć nie znaczy to, że w 100%. Niestety ma też swoje wady-dość liczne, istotne działania niepożądane, dlatego też lepiej stosować go w ostateczności.

Dla skuteczności i bezpieczeństwa leczenia kluczowa jest współpraca z lekarzem, który je prowadzi. Proszę pamiętać, że jeśli ma Pani jakiekolwiek pytania lub wątpliwości zawsze może, a nawet powinna Pani poprosić go o wyjaśnienie. Będzie to służyć całemu procesowi terapeutycznemu.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy