Stosowanie leku Diane 35 na trądzik i PCOS

Biore rok Diane 35 na ciężki trądzik i pcos. Pierwsze pół roku było super cera się poprawiła,hirsutyzm zmalał a od drugiej poły roku czuje się gorzej ,problemy z pęcherzem,nerki bolą ,pojawia się znowu owłosienie tam gdzie wcześniej znikło. Dlaczego? Czy mam dalej brać tą Diane? Nie chcę żeby trądzik znowu wrócił ale czy nerki mogą boleć z Diane 35?? bardzo proszę o radę i z góry dziękuję za informacje

Witam. Ból nerek nie jest typowym objawem niepożądanym działania preparatu. Jeśli jednak niechciane owłosienie ma tendencję do nawracania wskazane jest ocena endokrynologa. Tego rodzaju problemy w dużej mierze wynikają bowiem z zaburzeń hormonalnych.