Stosowanie Diane 35 przy PCOS

Mam 23 lata. Mam zdiagnozowane pcos.Od listopada tego roku przestałam zażywac diane 35. Endokrynolog stwierdził, ze nalezy zrobic przerwe. Okresu nie miałam az do kwietnia tego roku.. Na usg wyszła torbiel wielkosci 7,5 cm na 4,5 cm. Lekarz twierdzi, ze nie ma możliwosci wchłonięcia się tak dużej torbieli i konieczna jest laparoskopia. Jednak mam pewnie wątpliwości, czy nie należy na początku zastosować leczenia hormonalnego?

Torbiel jest zbyt duża, aby można ją było wyleczyć hormonalnie. Aby nie doszło do powikłań obecności tak dużej torbieli jajnika na pewno trzeba będzie ją usunąć np. drogą laparoskopową.