Stosowanie Diane 35 przy PCOS a przybranie na wadze

Dzień dobry, od 2009r. mam zdiagnozowane PCOS z insulinoopornością, zażywam Diane 35. Mam pytanie, czy dopiero teraz mogą wystąpić u mnie negatywne skutki brania hormonów( wcześniej czułam się doskonale, brak zaburzeń miesiączkowania, zanik hirsutyzmu, spadek wagi)? Od niedawna zauważyłam znaczący wzrost kg. Czy może być to związane z nagromadzeniem się wody w tkankach ? Czy zażywanie Diane 35 jest dożywotne( do czasu zajścia w ciążę)? Mam 24l. i nie planuję dzieci. Proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo aby nagły wzrost masy ciała był spowodowany stosowaniem tabletek od 6 lat. O długości terapii powinien zadecydować lekarz prowadzący.