Brak miesiączki przy intensywnych ćwiczeniach

Miesiączkuję od półtora roku i mam 14 lat. Drugi raz mi się zdarza, że nie mam miesiączki już 2 miesiące. Chodzę na rehabilitację i mam intensywne ćwiczenia.
Czy coś jest ze mną nie tak? Powinnam iść do lekarza, czy nie?

Witam serdecznie!

Faktycznie, intensywny wysiłek fizyczny może opóźniać pojawianie się miesiączki. Dopuszczalne jest jednak kilkudniowe wydłużenie cyklu,a w Twoim przypadku jest to zdecydowanie dłuższy okres. Nieunikniona wydaje się być wizyta u lekarza ginekologa. Ze względu na Twój młody wiek, bardzo prawdopodobną przyczyną nieregularnych cykli są zaburzenia hormonalne. Niezbędne będzie wykonanie badań hormonalnych (ale te zleci Ci już lekarz), być może USG narządu rodnego. Dopiero na podstawie wszystkich zebranych wyników oraz dokładnie zebranego wywiadu będzie można powiedzieć coś więcej.

Pozdrawiam.