Brak natychmiastowego efektu po zabiegach falą uderzeniową na łokieć tenisisty

Mam stwierdzony łokieć tenisisty. Ortopeda skierował mnie na falę uderzeniową, na 4 zabiegi. Po każdym z zabiegów ból przez 4 do 5 dni jest większy. 6 października miałem ostatni zabieg. Na chwilę obecną- ból jest tylko trochę mniejszy. Moje pytania: 1. Ile trzeba czekać na całkowite ustąpienie bólu i czy brak natychmiastowego efektu świadczy o czymś poważnym? 2. Czy wskazane są dalsze zabiegi z fizykoterapii? Jakie? 3. Czy zalecane jest zwolnienie lekarskie, aż do ustąpienia bólu łokcia?

Witam,
fala uderzeniowa jak i inne zabiegi z zakresu fizykoterapii będą działały objawowo. Żeby zlikwidować szybko dolegliwości należy zastanowić się nad przyczyną, która może pochodzić ze zbyt mocnego napięcia mięśni przedramienia ( z obu stron), niewłaściwego ustawienia barku, łopatki lub nawet ograniczenia ruchomości w górnym odcinku kręgosłupa piersiowego. Badaniem, różnicowaniem i diagnozowaniem tego typu przyczyny zajmują się osteopaci/fizjoterapeuci/terapeuci manualni. Dobiera się odpowiednie zabiegi ręczne, żeby uruchomić wszystkie stawy i tkanki miękkie je otaczające. Najważniejsze zadanie dla Pana to nie wprowadzać się w ból, że tkanki miały możliwość gojenia się. Gojenie w warunkach klinicznych trwa 21 dni a przebudowa tkanek po wygojeniu wg. literatury do 300 dni. Ból natomiast można zlikwidować znacznie szybciej, ponieważ jest tylko informacją, którą można zablokować na wiele sposobów. Pozdrawiam Dziękuję.