Łokieć tenisisty i ból

Witam serdecznie. Stwierdzono u mnie tzw. łokieć tenisisty, wziąłem 6 zabiegów Falą uderzeniową i nadal odczuwam ból. Czy dalej chodzić na Falę uderzeniową, czy spróbować coś innego? Pytam dlatego bo rozmawiałem z paroma fizjoterapeutami i przy 5 zabiegu powinno przestać boleć, a tu dalej to samo. Lekarze mówią, że operacja, czy da się coś z tym zrobić nie operując ręki? Proszę o pomoc nikt tak do końca nie jest mi w stanie pomóc

Dzień dobry,

Jeżeli po 6-ciu zabiegach ESWL nie ma żadnej poprawy proponuję zmienić zabiegi. Proszę spróbować takich zabiegów fizykalnych jak: UD, jonoforezę, krio, diatermie. Unieruchomić rękę w zgięciu w stawie łokciowym 90 stopni (np za pomocą stabilizatora) co pozwoli znieść ból. Pomocne mogą okazać się: masaże, metody- Cyriaxa, Mulligana (znaleźć odpowiedniego fizjoterapeutę, który stosuje je w pracy na co dzień), kinesiotaping oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie przedramienia. Połączyć z leczeniem farmakologicznym. Jeśli przez kolejnych 6 miesięcy nie będzie poprawy należy rozważyć leczenie operacyjne.

Pozdrawiam serdecznie.