Łokieć golfisty a zastosowanie opaski

Witam,od pewnego czasu boli mnie łokieć od wewnętrznej strony.Lekarz zdiagnozował dolegliwość jako łokieć golfilsty. Mam pytanie czy w tej dolegliwości warto zastosować opaskę na łokieć golfisty dostępna w sklepach rehabilitacyjnych.

Dzień dobry,

Jak najbardziej może Pan zastosować opaskę bądź stabilizator na staw łokciowy, który zwalcza istniejące dolegliwości bólowe oraz przyspiesza proces rekonwalescencji. Warto pomyśleć nad kompleksową fizjoterapią: zabiegami fizykalnymi (ultradźwięki, jonoforeza, diatermia krótkofalowa), masażu poprzecznym, kinesiotapingu, okładami z lodu, metodzie Cyriaxa lub Mulligana oraz ćwiczeniach rozciągających mięśnie przedramienia. Najlepiej będzie skontaktować się z fizjoterapeutą, który pokieruje dalszym postępowaniem leczniczym.

Pozdrawiam serdecznie.