Brak odczuwania ruchów dziecka w 18. tygodniu ciąży

Jestem w 18 tyg.ciąży.To moja pierwsza ciąża.Nie odczuwam jeszcze ruchów dziecka.Od kilku dni dokucza mi dyskomfort po prawej stronie podbrzusza, objawia się to głównie podczas siedzenia lub wieczorem-czuje jakby tworzyła mi się jakaś ciężka rozpierająca bańka w środku.Gdy dotykam to miejsce,jest napięte i twarde.Po chwili wszystko mija.Mam też wrażenie że prawe podbrzusze jest cały czas bardziej wypukłe niż lewa strona.Czy to może być niebezpieczne?Dopiero 10 sierpnia idę na konsultacje.

Lek. Katarzyna Szymczak

W pierwszej ciąży ruchy dziecka są odczuwalne z reguły ok 20 tyg, co do pozostałych objawów wskazana kontrola u ginekologa.
Pozdrawiam