Brak okresu a przeziębienie i stosunek w prezerwatywie

Witam!Czy mam sie czym martwić jeśli spóźnia mi się miesiączka?Współżyłam z moim chlopakiem oczywiśćie zabezpieczalismy się za każdym razem prezerwatywą,nie pękła a nic.Moje cykle były zazwyczaj co 28-29 dni dziś jest 32 a @ nie ma.W tym miesiącu byłam 2razy lekko przeziębiona,brałam witaminy i polopirynę jak i też trochę więcej ćwiczyłam niź zwykle, miałam więcej ruchu ogolnie późno wracałam do domu to nie byl lekki miesiąc,nie stosuje diety ale jadłam max 1500 kalori.Czy mam się czym martwić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko ciąży praktycznie nie istnieje przy założeniu, że prezerwatywa zawsze była prawidłowo założona.
Opóźnienie miesiączki może być związane ze wszystkimi czynnikami, które Pani wymieniła w poście - zmęczenie, dieta, stres, przeziębienie, wzmożona aktywność fizyczna.
Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy.