Brak okresu a stosowanie Duphastonu

Z powodu długiego braku okresu poszłam do ginekologa,badania hormonalne wykazały b. podwyzszony testosteron 100,6ng/dl (norma 48,10). Lekarz kazał udać się do dobrego specjalisty. Zrobiono mi badania, powiedziano, że jest ok, dostałam Duphaston, jednak niektóre wyniki mnie niepokoją, Proszę o interpretację.Czy mam udać się do innego lekarza? s-dehea 473(80-339) testosteron 0,6(0,1-0,9) shbg 156,9m(48-137) Anty Tg 5,65(<4,11) estradiol, fsh,lh, tsh,ft3 i 4, anty tpo w normie, usg tarczycy OK.

Witam! Podane odchylenia od normy mogą wiązać się z nieprawidłowym metabolizmem niektórych hormonów w nadnerczach. Myślę że w tym wypadku warto pogłębić diagnostykę o oznaczenie dodatkowych hormonów (ACTH, kortyzol, 17-OH-progesteron, 11-deoksykortyzol).