Brak okresu i biały śluz a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość że jestem w ciąży. Uprawiam seks z moim partnerem i zawsze się zabezpieczamy używając prezerwatyw, na dodatek kończy wytryskiem na zewnątrz. Nigdy prezerwatywa nam nie pękła, ale miesiączka spóźnia mi się ok. tydzień. Miesiączki mam mniej więcej co 31 dni. Dodatkowo mam gęsty biały śluz i nie wiem czy to normalne. Bardzo się denerwuje i chciałabym wiedzieć czy to mogą być objawy ciąży.

Lek. Marta Gryszkiewicz

W opisanej sytuacji prawdopodobieństwo ciąży jest znikome. Z powodu opóźniającego się krwawienia miesięcznego wskazana wizyta u ginekologa.