Stres i choroba a spóźniająca się miesiączka

Witam! Mam pytanie co do miesiączki. Spóźnia mi się ona o3 dzień- ostatnia miesiączka była od 28.12 do 01.01 (wiem, ze moze na razie nie ma co panikowac, jednak chcę dowiedzieć się jednej rzeczy) . Ostatni raz współżyłam z chłopakiem 16.01. Jednak wcześniej, w dzień owulacji. równiez uprawialiśmy seks. Cały czas jednak zabezpieczamy się i on nie dochodzi we mnie. Okres mam nie regularny. Zastanawiam się, czy może mieć wpływ na spóźniającą się miesiączkę stres, oraz choroba, którą przechodzę?

Dzień dobry!

Jeśli stosunek był zabezpieczony prezerwatywą, która nie pękła, nie zsunęła się itp. prawdopodobieństwo ciąży jest znikome. Na zmianę daty miesiączki może wpłynąć wiele innych czynników - stres, choroba, dieta odchudzająca, przetrenowanie, podróż itp. Jest Pani w młodym wieku i miesiączki są nieregularne. Dotyczy to wielu dziewcząt, nie mniej jednak zawsze warto skonsultować przyczyny nieregularności z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam!