Jaka może być przyczyna spóźniającego się okresu?

Nie mam miesiączki od 9 dni . zrobiłam 2 testy - wyszły negatywnie . podczas stresu odczuwam ból podbrzusza . mam również białe upławy które teraz są lekko brązowe słabo widoczne. Czy mogę wykluczyć ciąże?co moze być przyczyną spóźniającego się okresu?

Dzień dobry!

Wykluczenie ciąży zależy od tego, czy Pani współżyje, czy stosuje antykoncepcję oraz jak dawno temu miał miejsce stosunek, podczas którego mogło dojść do zapłodnienia. Testy ciążowe zazwyczaj dają wiarygodny wynik, nie wykrywają one jednak ciąży bardzo wczesnej. Definitywnie ciążę może wykluczyć badanie z krwi lub badanie ginekologiczne. Przyczyną braku miesiączki może być jednak także stres, choroba, infekcja, podróż, dieta odchudzająca i wiele innych.

Pozdrawiam!

Witaj!

Przyczyny opóźnienia miesiączki mogą być wielorakie między innymi także stres, leki nagle pojawiające si ę przeziębienie i reakcja organizmu związana z nim. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest jeszcze poczekać i udać się ewentualnie do lekarza ginekologa. Pozdrawiam