Brak okresu i negatywny test ciążowy a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. 15 miesięcy temu urodZiłam dziecko ale nie brałam tabletek i nic nie było.. Ale jakis miesiąc temu zaczęłam brać, tydzień później poszłam do ginekologa i powiedział że jest pecherzyk i nie wiedział czy to tabletki czy ciąża i kazał zrobić test, zrobiłam i wyszedł negatywnie a ty dalej nie mam już 6 dni okresu. Pomocy..

Witam! Brak krwawienia z odstawienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych nie musi oznaczać, że jest Pani w ciąży. Proponowałabym jednak powtórzyć oznaczenie poziomu betaHCG - seryjny pomiar jest bowiem o wiele bardziej wiarygodny niż pojedyncze oznaczenie.