Brak okresu i USG endometrium u 43-latki

Witam mam pytanie. Mam 43 lata Od 50 dni nie mam okresu. W 36 dniu cyklu mialam zrobione usg endometrium 3mm male torbielki na lewym jajniku oraz badania hormonalne fsh 2.5 prolaktyna 399,7 estradiol 102.1 . Od 41 dnia cyklu przez 5 dni brałam Luteine 50 dopochwowo. Nadal brak okresu . Tarczyca w normie. -Do tej pory okresy w miare regularnie 27-31 dni Co to moze być. Czy to menopauza?

Aleksander Ropielewski

Najardziej prawdopodobną przyczyną jest hiperprolaktynemia. Sugeruję pogłębienie diagnostyki w kierunku guza przysadki ydzielająćego prolaktynę.