Brak okresu od 4 miesięcy i nasilenie trądziku

Witam, nie mam okresu od 4 miesięcy, brałam przepisany duphaston przez 10 dni i również okres się nie pojawił, miałam USG i nie mam żadnych guzków itp. Od kiedy nie mam okresu zaostrzył mi się również trądzik. Miałam badania hormonów: prolaktyna, progesteron, LH. Ginekolog twierdzi, że są w porządku. Nie wiem co mi jest, proszę o pomoc.

Witam,

Warto, aby sprawdziła sobie Pani również stężenie androgenów, a szczególnie wolnego testosteronu, androstendionu i DHEA-S oraz poziom estradiolu i FSH. Do tego pomocne może być oznaczenie kortyzolu - rano na czczo i TSH. Aby postawić diagnozę należałoby Panią dokładnie zbadać i przeprowadzić wywiad chorobowy. Czy nie ma Pani przypadkiem jakichś zaburzeń odżywiania, nie uprawia Pani obciążającego Panią sportu, czy np. nie żyje Pani ostatnio w jakimś dużym stresie, itd.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.