Uciążliwy trądzik i badania hormonalne
Witam, Zrobiłam badania hormonalne ze względu na uciążliwy trądzik (10lat). Wyniki androgenów są w porządku jednakże: FSH 1.93 (norma 3.5-12.5) LH 0.82 (n. 2.4-12.6) Estradiol 11.70 (n. 12.4-233) TSH, Glukoza, Prolaktyna, DHEA-S- prawidłowe Kortyzol po nocnym teście hamowania w porządku Krzywa cukrowa glukoza i insulina w normie na czczo, w 1 i 2 godz glukoza spadła poniżej pierwszego wyniku insulina wzrosła. Obraz jajników z USG jak w PCOS, miesiączkuję regularnie. Co mam o tym myśleć?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Proponuję udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.
Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź
dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak
najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest
zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę
odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz
odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do
smarowania na skórę.