Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyników badań hormonalnych oraz trądzik i łojotok

Witam. Chciałabym prosić o interpretację wyników badań hormonalnych: prolaktyna (21 dc) - 809,9 mU/l (przy normie 127-637), DHEA (2 dc) - 24,8 ng/ml (przy normie 1,3 -9,8), LH - 9,61 i FSH - 5,65 (stosunek 1,7). Pozostałe wyniki (testosteron - 2dc, estradiol, progesteron, TSH, T3, T4, glukoza - 21 dc) wyszły w normie. Od 9 lat (aktualnie mam 20) zmagam się ze średnią postacią trądziku i łojotokiem. Moim problemem są także nieregularne miesiączki i drażliwość. O czym mogą świadczyć takie objawy?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Hiperprolaktynemia może powodować nieregularne miesiączki i trądzik. Ponadto trądzik może powodować również podwyższony poziom DHEA. Proszę udać się z wynikami badań do endokrynologa.
Pozdrawiam

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy