Brak okresu od 9. miesięcy i brak objawów ciąży

Witam Mam 22lata i od zawsze strasznie nie regularny okres wystarczył mały stres i nie miałam go po 4 miesiace. Teraz wrociłam z zagranicy okresu nie mam juz 9miesiecy zadnych objawow ciazy (brak śluzu ,mdłosci ,bolesnoscinpiersi)procz powiekszonego brzucha. Czy to moze byc ciaza? Wizyte mam dopiero za 2 tygodnie. Czy w cuasie kiedy nie wystepuje okres np z powodu stresu mozna zajsc w ciaze?

Dr n. med. Piotr MiciĹski

wystarczy wyk próbę ciążową a dalej przyjmować stale progesteron 18-25 dzień cyklu 1 tbl

Dzień dobry!

Tak, nawet jeśli nie pojawia się krwawienie miesięczne może pojawiać się owulacja i prawdopodobieństwo ciąży. Nawet jeśli nie krwawi Pani, należy więc stosować antykoncepcję. Ciążę może wykluczyć lub potwierdzić wykonanie testu, dostępnego w aptece czy drogerii. Podczas wizyty u lekarza proszę omówić przede wszystkim przyczyny tak nieregularnego miesiączkowania i możliwe leczenie.

Pozdrawiam!