Brak okresu po wyjęciu spirali - co się dzieje?

Witam, mam pytanie. Dwa lata miałam założoną spiralę i musiałam ją usunąć, bo przez cały czas miałam problemy z okresem, średnio krwawiłam przez 3 tygodnie w miesiącu raz mniej raz bardziej. Czasem były to bardzo mocne krwotoki, od wyjęcia spirali mijają już dwa miesiące i do dziś nie dostałam okresu, ożywałam z mężem prezerwatyw i nie przypominam sobie, żeby nas zawiodły, ale w razie czego zrobiłam już 3 testy ciążowe w odstępach i nic nie wykazały! Więc nie wiem co się dzieje? Czy to coś poważnego?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Typ spirali, który miała Pani założony nie powinien wpływać na Pani gospodarkę hormonalną. Jeżeli testy wykonywane były co najmniej 14 dni od ostatniego potencjalnego stosunku, to wynik można uznać za wiarygodny, a ciążę wykluczyć.
Krwotoki mogą wskazywać na uszkodzenie endometrium, które teraz nie ma jak się złuszczać, co w konsekwencji prowadzi do zaniku miesiączki.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u ginekologa, który na podstawie badania będzie mógł ustalić przyczynę zaburzeń miesiączkowania.
Pozdrawiam