Brak okresu, słaba druga kreska na teście ciążowym a prawdopodobieństwo ciąży

Nie mam okresu już szósty dzień. Miałam okres ostatnio 29 marca 2013. Wzięłam Luteinę już od wczoraj, czyli 4 maja. Luteinę wzięłam dopochwowo, bo tak było napisane na ulotce. Dlaczego nie mam okresu? Proszę mi pomóc, co mam robić. 5 robiłam test ciążowy i wyszedł chyba negatywnie. Jedna kreska w polu T mało wyraźna. Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Witam! Przyczyn opóźnienia miesiączki jest wiele. Najczęściej jest ono związane z przejściowymi zaburzeniami hormonalnymi, zazwyczaj związanymi ze zmianą diety, regularnym i intensywnym wysiłkiem fizycznym czy klimatem (podróże). Inne to zaburzenia endokrynologiczne związane z nieprawidłowym wydzielaniem wewnątrzkomórkowym. W treści zapytania nie znajduję informacji na temat dotychczasowych Pani cykli - czy zawsze były regularne? Nie wspomina Pani również, skąd ma Pani Luteinę. Domyślam się, że podobne problemy występowały wcześniej. Z tego też względu zachęcałabym do konsultacji z lekarzem prowadzącym. Luteina nie powinna być stosowana wg uznania pacjentki, a jedynie wedle zaleceń lekarza. Pojawienie się jasnej drugiej kreseczki na teście nie musi świadczyć o ciąży. Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku odczytania wyniku po czasie dłuższy niż zalecany. W obecnej sytuacji sugerowałabym wykonać test ciążowy dokładnie z zaleceniami producenta. W przypadku ponownego pojawienia się drugiej kreseczki powinna Pani skontaktować się ze swoim ginekologiem w celu potwierdzenia ciąży. Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy