Brak okresu, słaba druga kreska na teście ciążowym a prawdopodobieństwo ciąży

Nie mam okresu już szósty dzień. Miałam okres ostatnio 29 marca 2013. Wzięłam Luteinę już od wczoraj, czyli 4 maja. Luteinę wzięłam dopochwowo, bo tak było napisane na ulotce. Dlaczego nie mam okresu? Proszę mi pomóc, co mam robić. 5 robiłam test ciążowy i wyszedł chyba negatywnie. Jedna kreska w polu T mało wyraźna. Czy mogę być w ciąży?

Witaminy w ciąży

Witam! Przyczyn opóźnienia miesiączki jest wiele. Najczęściej jest ono związane z przejściowymi zaburzeniami hormonalnymi, zazwyczaj związanymi ze zmianą diety, regularnym i intensywnym wysiłkiem fizycznym czy klimatem (podróże). Inne to zaburzenia endokrynologiczne związane z nieprawidłowym wydzielaniem wewnątrzkomórkowym. W treści zapytania nie znajduję informacji na temat dotychczasowych Pani cykli - czy zawsze były regularne? Nie wspomina Pani również, skąd ma Pani Luteinę. Domyślam się, że podobne problemy występowały wcześniej. Z tego też względu zachęcałabym do konsultacji z lekarzem prowadzącym. Luteina nie powinna być stosowana wg uznania pacjentki, a jedynie wedle zaleceń lekarza. Pojawienie się jasnej drugiej kreseczki na teście nie musi świadczyć o ciąży. Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku odczytania wyniku po czasie dłuższy niż zalecany. W obecnej sytuacji sugerowałabym wykonać test ciążowy dokładnie z zaleceniami producenta. W przypadku ponownego pojawienia się drugiej kreseczki powinna Pani skontaktować się ze swoim ginekologiem w celu potwierdzenia ciąży. Pozdrawiam