Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak porannej erekcji u 20-latka

Witam, mam 20 lat i pewien problem. Zauważyłem, że ostatnio nie mam porannej erekcji, pomimo tego, iż w sytuacji, która tego wymaga (podniecającej, podczas stymulacji) erekcja pojawia się i jest pełna. Mam dość nieregularny sen, często chodzę spać nad ranem i wstaję późno, a czasem idę spać nieco wcześniej i wstaję z samego rana, czy może to mieć jakiś związek z tą dolegliwością? Dodam, że nieco ponad 3 miesiące temu byłem u urologa z innym problemem i USG nie wykazało nieprawidłowości.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Ważne jest uregulowanie snu. Wzwody pojawiają się w czasie fazy snu REM. Jeśli budzimy się w fazie snu "wolnego", to nie ma wtedy wzwodu.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.org.pl, Poznań. 10.12.16

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy