Przyczyna zaniku porannych erekcji

Witam. Mam 27 lat. Od pewnego czasu zauważam brak porannych erekcji. Kiedyś poranny wzwód był na porządku dziennym. Uprawiam seks kilka razy w tygodniu i w tej sferze nie zauważam żadnych problemów. Prowadzę zdrowy tryb życia, chodzę na siłownie. Co moze byc przyczyna zaniku porannych erekcji? Michał

Budzenie się w fazie REM "ujawnia" wzwody, w fazie "slow sleep" ich nie ma.
Mam nadzieję, że nie bierze Pan sterydów i środków psychoaktywnych - w rezultacie rujnujących regulację seksualną.
Pozdrawiam. JW, blog medycyna seksualna.

Dzień dobry!

Być może budzi się Pan w innej fazie snu, niż ta, w której zazwyczaj pojawiają się nocne erekcje.
Pobudliwość seksualna i skłonność do spontanicznych erekcji zazwyczaj też nieznacznie zmniejsza się z wiekiem.
Bardzo możliwe, że nie jest to w żadnym stopniu objaw niepokojący.
Jeśli podczas współżycia erekcja jest prawidłowa - nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam!