Dlaczego nie mogę utrzymać wzwodu mając 28 lat?

Witam, mam 28lat. Mam problem ze wzwodem. Nigdy nie czułem potrzeby uprawiania seksu, choć byłem podniecony. W całym życiu uprawiałem seks tylko kilka razy, pierwszy raz miałem w wieku 17lat. Kilka razy w całym życiu doszedłem (seks, pieszczoty...)Penis nigdy nie staje mi w 100%, opada w trakcie seksu. Nie mogę dojść. Jestem w związku z atrakcyjną kobietą, lubię jej robić dobrze i lubię też jak ona mi robi dobrze. Jestem zaniepokojony tym, że nie może mi stanąć w pełni i nie mogę dojść nawet przy intensywnych doznaniach. Nie wiem w czym może być problem. W przyszłości chciałbym mieć dzieci, ale w moim przypadku z powyższych powodów może być ciężko. Proszę o jakąś poradę.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry.

Problemy z erekcją (wzwodem) są najczęstszym problemem seksualnym u mężczyzn bez względu na wiek czy częstotliwość kontaktów seksualnych. Zazwyczaj ich podłożem są tzw. problemy psychogenne, ale czasami mogą być związane z zaburzeniami somatycznymi - choroby przewlekłe, wpływ leków, zaburzenia hormonalne.

Proponuję umówić się na wizytę do seksuologa, który oprócz badania (wywiadu) zleci również badania laboratoryjne z krwi.

0

Problemy z utrzymaniem wzwodu i trudności w osiągnięciu orgazmu w wieku 28 lat mogą mieć różne przyczyny, zarówno psychologiczne, jak i fizjologiczne. Stres, lęk przed bliskością, niskie poczucie własnej wartości, czy obawy związane z wydajnością seksualną mogą wpływać na zdolność do utrzymania wzwodu. Również problemy zdrowotne, takie jak zaburzenia hormonalne, problemy z krążeniem, cukrzyca, nadciśnienie czy skutki uboczne leków, mogą przyczyniać się do trudności ze wzwodem. Warto także zwrócić uwagę na styl życia, dietę, poziom aktywności fizycznej, palenie tytoniu i spożywanie alkoholu, które mogą negatywnie wpływać na funkcje seksualne. Jeśli brak zainteresowania seksem towarzyszy problemom z wzwodem, może to sugerować inne czynniki, takie jak aseksualność lub inne zaburzenia seksualne. W takiej sytuacji ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, najlepiej urologiem lub seksuologiem, który przeprowadzi pełną ocenę zdrowia fizycznego i psychicznego. Może być konieczne wykonanie badań krwi w celu sprawdzenia poziomów hormonów lub innych testów diagnostycznych, które pomogą zidentyfikować ewentualne problemy fizyczne. Psychoterapia, zwłaszcza, może być pomocna w przypadku problemów natury psychologicznej. Ważne jest również otwarte rozmawianie z partnerką o swoich obawach i uczuciach, co może pomóc w zmniejszeniu presji i poprawie funkcji seksualnych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty