Dlaczego nie mogę utrzymać wzwodu mając 20 lat?

Witam, mam 20 lat i mam problem z utrzymaniem wzwodu. Wydaje mi się, że mam cukrzyce, jestem już umówiony do lekarza. Teraz moje pytanie jest takie: Jeśli faktycznie potwierdza się moje przypuszczenia i zacznę leczyć cukrzyce to wzwód będzie normalny?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zbyt niski lub zbyt wysoki poziom cukru może powodować zaburzenia erekcji. Jeżeli jest to jedyny powód problemów z potencją, to rozpoczęcie leczenia cukrzycy powinno pomóc.

Jeśli jednak zaburzenia wzwodu będą dalej występować, to zalecamy wizytę u seksuologa. Powodów takiego stanu może być wiele i nie zawsze mają one podłoże w cukrzycy. Należą do nich przede wszystkim: stres, niezdrowa dieta, nadciśnienie tętnicze, palenie tytoniu, a także zaburzenia hormonalne.

Na początku zalecamy zbadanie się na ewentualną cukrzycę, w dalszej kolejności, jeżeli problemy ze wzwodem będą dalej występować, proszę pomyśleć o wizycie w gabinecie seksuologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/krotka-erekcja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.