Jak mogę leczyć te problemy z erekcją?

Witam. Mam 27 lat i od około roku problemy z erekcja: brak porannych wzwodów. Podczas stosunku z kobietą zdarzają się ale sa słabsze niż kiedyś i mam problem z ich utrzymaniem. Podczas masturbacji jest podobnie. Badałem testosteron jego poziom to 300 na/dl. Mam 183 cm wzrostu ważę 102kg. Dodam jeszcze że problemy zaczęły się jak zacząłem rzadziej uprawiać seks. W tej chwili jest to średnio ok raz w tyg. Przesypiam srednio 5/6 h na dobę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

problemy z erekcją mogą być związane z różnymi czynnikami – trybem życia, dietą, chorobami oraz relacjami.

W pierwszej kolejności warto się przyjrzeć swojemu stylowi życia. Jest to istotne, ponieważ siedzący styl życia, palenie papierosów, spożywanie alkoholu czy innych używek może negatywnie wpływać na erekcję. Nie sprzyja także nadwaga lub otyłość, przemęczenie czy długotrwały stres.

Słaba erekcja może występować również na tle psychogennym. Doprowadzić do niej może niska samoocena, negatywne doświadczenia (zwłaszcza seksualne), trauma, poczucie winy czy też trudności w relacji z partnerką. Wreszcie przyczyny można szukać w Pańskim stanie zdrowia. Zaburzenia erekcji mogą bowiem towarzyszyć chorobom układu krążenia.

Jeśli problem będzie się utrzymywał nie zaszkodzi wizyta u seksuologa. Temat ten został szerzej opisany pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/krotka-erekcja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.