Dlaczego moja erekcja opada?

Witam, podczas seksu z dziewczyną na początku wszystko działa jak trzeba ale po kilku chwilach penis mi opada (dodam że dziewczyna strasznie mnie pociąga) ten problem mi doskwiera praktycznie przy każdym razie z nią. Co mógłbym z tym zrobić? Dodam że mam 22 lata i na nic nie choruje.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zaburzenia erekcji to problem wielu mężczyzn, na który ma wpływ bardzo dużo czynników. Wiele przypadków ma podłoże psychogenne, co oznacza, że problem z erekcją może wynikać ze stresu, kompleksów, zmęczenia, niskiego poczucia własnej wartości czy też wcześniejszych niepowodzeń związanych ze sferą seksualną. Być może podczas zbliżenia odczuwa Pan stres, który uniemożliwia kontynuowanie stosunku.

Znaczenie ma również styl życia – nieodpowiednia dieta, brak ruchu oraz używki nie sprzyjają, dlatego warto zwrócić uwagę na tę kwestię.

Zaburzenia erekcji mogą być również konsekwencją wielu różnych schorzeń m.in. związanych z hormonami bądź układem krążenia. Jeśli więc problem będzie się powtarzał pomimo zmiany stylu życia, to można udać się do lekarza, aby sprawdzić swój stan zdrowia.

Podstawowe przyczyny problemów z erekcją zostały opisane poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-erekcji-podstawowe-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.