Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego pojawia się ten problem z erekcją?

Witam, parę dni temu zaczęliśmy współżyć ze swoją dziewczyną, problem polega na tym, że zaraz przed założeniem prezerwatywy moja erekcja znika i nie jestem już jej w stanie później osiągnąć. Próbowaliśmy przez kilka następnych dni ale za każdym razem wyszło tak samo. Nie jest to problem podniecania gdyż wcześniej pieściliśmy się oralnie i za każdym razem nie było problemu z erekcją, jej same pocałunki już mnie podniecają. Kiedy spróbowałem założyć prezerwatywe podczas masturbacji nie było problemu z erekcja. Dodam, że ja mam 21 lat ona 17 i oboje jesteśmy dla siebie pierwszymi partnerami seksualnymi.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 2 miesiące temu

Wpływ menopauzy na zdrowie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli zaburzenia erekcji występują tylko podczas zbliżeń z partnerką, podczas gdy masturbacja przebiega bez problemu, to można wykluczyć somatyczne przyczyny zaburzeń wzwodu.

O zaburzeniach erekcji może Pan przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-erekcji.

Niewykluczone, że czynniki psychologiczne, wynikające z braku doświadczenia, być może uczucia skrępowania i niepewności są głównym lub jedynym źródłem Pańskiego problemu. Warto wspomnieć, że moment zakładania prezerwatywy jest często problematyczny wśród młodych, dopiero rozpoczynających współżycie, partnerów. Tych kilka chwil sprawia, że podniecenie opada, niekiedy pojawia się też stres związany niejako z nieporadnością w kwestii zakładania prezerwatywy.

W znakomitej większości przypadków ten problem wraz z upływem czasu zanika. Jeśli jednak jest Pan zaniepokojony, a problem ze wzwodem uniemożliwia normalne funkcjonowanie w sferze seksualnej, to może Pan porozmawiać na ten temat z psychologiem lub seksuologiem – niewykluczone, że to wystarczy, by dolegliwość ustąpiła.

Być może przydatny okaże się ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/psychologiczne-podloze-zaburzen-wzwodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy