Dlaczego mam te zaburzenia erekcji w młodym wieku?

Dzień dobry Mam pewien problem ze wzwodem. Chciałbym opisać swój problem. Zauważyłem ostatnio, że mam problem z penisem. Zacznijmy od sytuacji z partnerką. Penis w żaden sposób nie chce stać bez sytuacji gdy partnerka go nie dotyka. Gdy go dotyka powoli pojawia się erekcja, opada też gdy zakładam prezerwatywę ale to pewnie ze stresu. Bardziej niepokoi mnie fakt, że penis w żaden sposób nie chce stanąć pod wpływem bodźców wizualnych, co uważam za mało normalne. Do tego dodam, że się podniecam i wydziela się ejakulat, po prostu penis nie staje bez dotyku. Dodam również ze problem pojawia się również w przypadku oglądania pornografii. Wydziela się duża ilość ejakulatu jednak, penis nie robi się twardy. Jest to bardzo stresujący problem, bo podczas wspólnego leżenia penis często jest twardy a problem pojawia się podczas sytuacji intymnych. Bardzo bym prosił o poradę co może być przyczyną mojego problemu.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyn opisanego przez Pana problemu może być bardzo wiele. Aby wzwód był pełny, krew musi napływać do penisa, jednak w przypadku niektórych chorób jest to częściowo niemożliwe. Takie sytuacje mają miejsce np. przy chorobach sercowo-naczyniowych czy schorzeniach kręgosłupa. U młodych osób taki stan spowodowany jest najczęściej długotrwałym stresem, który może występować także przy zakładaniu prezerwatywy.

Używki takie jak alkohol, papierosy czy narkotyki również mogą przyczyniać się do miękkiego wzwodu. Substancje w nich zawarte mają negatywny wpływ na funkcjonowanie naczyń krwionośnych oraz zmniejszają przepływ krwi do członka. Aby zacząć leczenie Pana dolegliwości, należy najpierw określić, jakie są przyczyny takiego stanu. W przypadku czynników psychologicznych, należy udać się na psychoterapię lub do poradni seksuologicznej.

Jeśli jednak słaby wzwód jest spowodowany czynnikami organicznymi, to leczenie powinno się oprzeć na farmakoterapii, gdzie zostaną przepisane odpowiednie leki.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi tego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/niepelny-wzwod

https://portal.abczdrowie.pl/wzwod

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.