Jak leczyć taki syndrom?

Czy istnieje tak zwany Hard-Flaccid syndrom ? Który ponoć objawia się ciagłym półsztywnym wzwodem i niepełną erekcją podczas stosunku. Jak leczyć i co może to spowodować ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

syndrom Hard-Flaccid to rzadkie zaburzenie, które objawia się twardą i napiętą tkanką łączną penisa, co może powodować trudności w osiągnięciu lub utrzymaniu pełnej erekcji.

Objawy HFS to między innymi trudności w osiąganiu lub utrzymywaniu wzwodu, ból lub dyskomfort podczas erekcji, ból w okolicy miednicy i dolnego brzucha, a także problemy z oddawaniem moczu.

Nie jest do końca jasne, co powoduje HFS, ale mogą to być przyczyny takie jak urazy, przeciążenie, zbyt intensywna masturbacja, stres, zaburzenia naczyniowe czy nerwowe, a także nieprawidłowości anatomiczne.

Leczenie HFS może obejmować stosowanie leków przeciwzapalnych, ćwiczenia rozciągające i masaż, terapię manualną, a także zmianę stylu życia. Ważne jest również unikanie czynników prowokujących (np. zbyt intensywnej masturbacji) i zmniejszenie poziomu stresu.

W przypadku wystąpienia takiego problemu zalecamy zasięgnąć porady u specjalisty, takiego jak urolog lub seksuolog, który może pomóc w dokładnej diagnozie i wyborze odpowiedniego leczenia.

Więcej informacji na temat problemu ze wzwodem znajdzie Pan w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/niepelny-wzwod

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.