Problemy ze wzwodem a palenie papierosów i masturbacja

Witam. Mam 25 lat i od niedawna problem ze wzwodem.Pale papierosy lecz po za tym nigdy nie miałem żadnych problemow ze zdrowiem.Uprawiam sport oraz dobrze się odżywiam. Myślę ze może to być także spowodowane zbyt częstom masturbacja gdyż od 10 lat ja stosuję. Podczas stosunku osiągam wzwod lecz często jest on krótkotrwały (moze od stresu)Poranne i nocne erekcje występują regularnie ale tez sa jakies niepełne. Jesli zaprzestne palenia oraz masturbacji czy wszystko wruci do normy?Proszę o pomoc

Witam, długotrwała i bardzo częsta masturbacja może powodować przyzwyczajenie do określonej siły i rodzaju stymulacji, także jej zaprzestanie w sytuacji kiedy jest możliwe pełne współżycie z partnerką jest jak najbardziej wskazane. Czasami problemy ze wzwodem mogą tez być wynikiem zbyt intensywnych ćwiczeń fizycznych.Gdyby po 2 -3 miesiącach zaprzestania lub znacznego ograniczenia masturbacji problem nadal istniał warto udać się do seksuologa celem wykonania pełnej diagnostyki przyczyn problemu.Pozdrawiam