Ograniczenie masturbacji a wzwód

Masturbowałem się udami i odchodziłem bez wzwodu, teraz nie potrafię dojść do orgazmu we wzwodzie przez co przy stosunku mój penis szybko opada.. Czy ograniczenie masturbacji pomoże?

Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry!

Rezygnacja z masturbacji, podejmowanie regularnych zbliżeń oraz dążenie do stymulacji członka w erekcji może z czasem wypierać przyzwyczajenia, nawyki masturbacyjne z dzieciństwa i okresu dojrzewania. Może się jednak okazać, że samodzielne powadzenie sobie z nimi będzie trudne. Proszę skonsultować się z lekarzem seksuologiem.

Pozdrawiam!