Czy powstrzymanie się od masturbacji poprawi moją erekcję?

Witam. mam małe problemy z erekcją. otóż do erekcji dochodzi tylko rano bądź kiedy leżę,siedze i tylko za pomocą dotyku, jeśli nie dotkne to jest ta erekcja strasznie delikatna a jak wstaje to praktycznie zanika bądź w ogóle się nie pojawia. Mam 21 lat i jestem wątłej budowy ciała, masturbuje się dość często około 10 razy w tygodniu. czy powstrzymanie się od masturbacji poprawi moją erekcje? jaki czas musi upłynąć aby ujrzeć poprawę?

Uważam, ze na problem trzeba spojrzeć szerzej, niż tylko przez pryzmat jakości wzwodu.
Warto odwiedzić lekarza seksuologa. W Szczecinie jest dr Iwona Jankowska-Wojniak.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry.

Pana opis wskazuje, że podejmuje Pan masturbację, "mechanicznie" pobudzając członek do erekcji, co pozwala na przypuszczenie, że masturbuje się Pan nie ze względu na obniżenie podniecenia seksualnego, a zmniejszenie napięcia nerwowego.
Taki rodzaj masturbacji może prowadzić w przyszłości do różnego rodzaju komplikacji we współżyciu.
Odpowiadając na pytanie - wydaje się, że rzeczywiście, obniżenie częstotliwości masturbowania się oraz podejmowanie jej wyłącznie, gdy czuje się podniecenie seksualne, z którym nie może Pan inaczej poradzić powinno zniwelować opisany przez Pana problem.

Pozdrawiam.