Brak orgazmu u chłopaka a masturbacja

pytanie: mój chłopak (25) podczas seksu ma erekcję, ale najczęściej brak orgazmu. Orgazm występuje średnio co 6 stosunek. On twierdzi, że jest fizycznie zdrowy i nie wydaje mu się także żeby to wynikało z psychiki. Wg niego wpływ na to ma fakt, że przez wiele lat nie miał partnerki i masturbował się. Teraz gdy się masturbuje stosunki w następnych tygodniach są nieudane. Orgazm przy masturbacji też przychodzi po ok. 45 min. Do specjalisty nie chce iść. Czy to impotencja? Jak go przekonać?

Dzień dobry!

Nie, nie ma to związku z impotencją. Jest to tzw. wytrysk opóźniony. Przyczyną mogą być nawyki masturbacyjne, ale też inne (zarówno o charakterze psychologicznym, jak i stanie zdrowia fizycznego). Warto, aby sam partner, lub Państwo oboje wspólnie, skonsultowali się z seksuologiem.

Pozdrawiam!