Nadmierna masturbacja a problemy ze wzwodem

czy przez nadmierną masturbacje mam problemy ze wzwodem i przedwczesnym wytrysku? 1 raz dziennie sie masturbuje pale papierosy mam 18 lat i nie mam wzwodu ale jak mam to wytrzymuje 2 min co mam zrobić żeby to naprawić? zaczełem biegać i po jednym dniu biegania sam zaczoł stawać ale znowu to zrobiłem i jest jak było ale najważniejsze pytanbie czy całkowite zaprzestanie masturbacji wyleczy ten przedwczesny wytrysk? bo ze wzwodem to jakoś będzie

Dr Stefan WĹadysĹaw Czarniecki

To pytanie oczekuję na merytoryczną opinię psychologa seksuologa - dotyczącego możliwych konsekwencji nadmiernej masturbacji. Słowem - nic dobrego z tego nie wynika. Przedwczesny wytrysk - oceniany jest z perspektywy seksuologa oraz urologa w kontekście diagnostyki laboratoryjnej: https://klinikadlamezczyzn.pl/wytrysk-przedwczesny/

Dzień dobry!

Wytrysk przedwczesny ma różne przyczyny. Nawyki masturbacyjne mogą mu sprzyjać, ale nie musi być to jedyne ani dominujące źródło.
Podobnie zaburzenia erekcji.
Nie jest możliwe odgadnąć, czy, w jaki sposób i w jakim tempie pojawiają się zmiany na skutek np. zaprzestania masturbacji.

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych. Proszę zgłosić się do seksuologa w swojej okolicy.

Pozdrawiam!