Problemy ze wzwodem po osiągnięciu orgazmu bez erekcji

Witam. Kilka dni temu podczas masturbacji mój poziom podniecenia byl tak wysoki ze dostalem orgazmu i wytrysku jeszcze przed pojawieniem sie wzwodu. Od tego dnia mam problem z erekcją. Filmy pornograficzne nic nie dają, normalnie wzwod byl odrazu teraz nie ma go wcale, podczas pocałunków z partnerką tez przewaznie miałem wzwod a teraz ani drgnie. W czym problem? dodam ze erekcje nocne i poranne mam codziennie. Mam 19 lat. Co moze byc przyczyna? Konieczna bedzie wizyta u specjalisty?

Dzień dobry.

Nie mamy możliwości odczuwania podniecenia i erekcji "na życzenie", toteż ich okresowy brak nie jest wskaźnikiem do niepokoju. Jednorazowe doświadczenie wytrysku przed erekcją również nie jest objawem jakichś szczególnych nieprawidłowości. Jak Pan opisuje, odczuwa Pan poranne i nocne erekcje, można więc wykluczyć medyczne źródło problemu. Wydaje się, że kluczem jest w tej sytuacji stan Pańskiej psychiki, skupienie się na erekcji i nerwowe reakcje na brak wzwodu. Utrzymywanie się tego stanu nie pomoże, niestety, w rozwiązaniu dolegliwości - wręcz przeciwnie - może je tylko pogłębić, pogrążając Pana w kolejnych domysłach.
Z tego powodu proponowałbym konsultację seksuologiczną, która mogłaby przyczynić się do mniejszej nerwowości w interpretowaniu reakcji własnego ciała.

Pozdrawiam.