Jak radzić sobie ze strachem przed brakiem erekcji?

Podczas pierwszego stosunku wszystko było w porządku do momentu założenia prezerwatywy, nie mogłem trafić do pochwy przez co się najprawdopodobniej zestresowałem i penis stracił erekcję, jednak po chwili zrobiliśmy tak że ona wróciła, założyłem drugą prezerwatywę i nie od razu ale się udało. Niestety po 2 tygodniach gdy przyszedł drugi seks już przy zakładaniu prezerwatywy jakby penis leciutko stracił twardość a gdy próbowałem go włożyć stres wziął górę, przypomniało mi się jak ostatnio miałem z tym problem i niestety szybko wiedziałem, że już się nic nie uda. Nie wiem czy to przez prezerwatywe tracę erekcję, czy stres czy to i to. Teraz przed kolejnym razem cały czas się stresuję, że się to powtórzy.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na zdolność utrzymania erekcji, takich jak stres, napięcie emocjonalne, zmęczenie, niepewność, obawy i inne czynniki psychologiczne. Prezerwatywa może być także czynnikiem wpływającym na twardość penisa, ponieważ może zmniejszać niektóre odczucia i stwarzać pewne ograniczenia, zwłaszcza że życie seksualne rozpoczął Pan od niedawna.

W takich sytuacjach powinien Pan rozmawiać z partnerką o swoich obawach. Razem na pewno łatwiej będzie przejść przez tę krępującą sytuację.

Zawsze może Pan też sięgnąć po środki zawierające sildenafil, które są stosowane dla podtrzymania silnej erekcji. W razie większych problemów można także rozważyć wizytę u seksuologa.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/krotka-erekcja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.