Problem z podnieceniem i osiągnięciem wzwodu a masturbacja

Witam, mam 20 lat, gdy miałem około 15 zacząłem się regularnie masturbować, raz dziennie, czasami dwa razy. Mój problem polega na tym, że od niedawna mam dziewczynę, gdy dochodzi do sytuacji intymnych osiągam wzwód ale gdy zaczynamy uprawiać seks natychmiast on znika i nie mogę się podniecić. Od tygodnia się nie masturbuję. Zawsze podniecały mnie stopy kobiet ale nie pomaga nawet gdy partnerka próbuje zadowolić mnie stopami, w ogóle nie czuję podniecenia. Z góry dziękuję za pomoc.

Problemy z erekcją są powszechnym problemem, który dotyka mężczyzn rozpoczynających nowe związki. Często pierwszym zbliżeniom towarzyszą silne emocje czasami także negatywne jak np. lęk, obawy, wstyd - co może prowadzić do zaburzeń wzwodu. Najczęściej po pewnym czasie sytuacja sama wraca do normy, jeżeli nadmiernie się nim nie zamartwiamy.
Czasami również wpływ na naszą seksualność mają wcześniejsze doświadczenia masturbacyjne. Jeśli podczas masturbacji odczuwaliśmy konkretne, silne bodźce np. silny ucisk ręką - może się okazać, że podczas stosunku takie same odczucia są nie do odtworzenia. Wtedy musimy niejako nauczyć się odczuwania przyjemności płynącej z innych bodźców niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Dobrym pomysłem jest tutaj ograniczenie lub zrezygnowanie na pewien czas z masturbacji.

Gdyby po kilku tygodniach regularnego współżycia nie nastąpiła poprawa, proszę zasięgnąć opinii seksuologa.

Pozdrawiam
http://pracownia-terapii.pl