Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego penis opada?

Witam serdecznie, Mam 18 lat. Swoje życie seksualne rozpocząłem w wielu 15 lat. Wtedy moje stosunki z partnerką trwały długo. Wraz z kolejnymi partnerkami skracaly swój czas do 30 min . Pewnego razu zauważyłem że gdy jest gorąco mam problem z uzyskaniem erekcji więc nie uprawialem sexu gdy była za gorąco. Kolejny raz pojawił się po wypiciu znacznej ilości alkoholu. Teraz wygląda to tak że kiedy jestem z dziewczyna i mam sięgnąć po prezerwatywy on momentalnie opada. Nie rozumiem przyczyny. Pomocy
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Problem wymaga diagnostyki ze względu na postępujący charakter zakłóceń wzwodu. W Szczecinie przyjmuje seksuolog P Dr Iwona Jankowska.
Warto zauważyć, że etanol (alkohol), tak jak praktycznie każdy narkotyk, ma działanie dysregulujące sferę intymną (i oczywiście nie tylko tą sferę...).
Ostrzegam także przed preparatmi "bezreceptowymi".
Środki doraźne nie rozwiązują problemu, tak jak środki przeciwbólowe nie rozwiążą bólów i zawrotów głowy... Potrzebna jest diagnostyka!
Pozdrawiam. JW, Poznań. blog seksuologia.com. 9/17.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Opisany przez Pana problem prawdopodobnie ma podłoże związane ze stresem, poczuciem presji i pragnieniem spełnienia oczekiwań ze strony partnerki. Incydentalne zaburzenia wzwodu mogą prowadzić do nasilenia lęku i chęci wycofania się ze współżycia, co jednak nie rozwiązuje problemu. Jedną z metod pracy jest ukształtowanie przeświadczenia, że kobieta do "zaspokojenia" wcale nie potrzebuje stosunków genitalnych - wiele dziewczyn jako równie lub bardziej przyjemne ocenia pieszczoty oralne lub manualne. Proszę nie czuć na sobie presji podejmowania kontaktów dopochwowych, przynajmniej na jakiś czas. Współżycie powinno kojarzyć się z przyjemnością, spontanicznością i zabawą, a nie ze stresem i przekonaniem, że "nie wolno dać plamy". Współcześnie jest wiele skutecznych metod leczenia zaburzeń erekcji i jeśli problem będzie się utrzymywał, zalecam wizytę u seksuologa, który dokładnie przyjrzy się sprawie i zaproponuje konkretne oddziaływania terapeutyczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy