Dlaczego powstrzymywanie wytrysku powoduje zanik erekcji?

Witam mam problem natury seksualnej. Podczas stosunku chcąc w pełni zadowolić partnerkę podświadomie się wstrzymuje by móc dłużej. Niestety odnosi to skutek odwrotny. Spadek erekcji i brak możliwości dokończenia stosunku. Proszę o opinie. Z góry dziękuję

Opisany przez Pana problem prawdopodobnie ma podłoże związane ze stresem, poczuciem presji i pragnieniem spełnienia oczekiwań ze strony partnerki. Incydentalne zaburzenia wzwodu mogą prowadzić do nasilenia lęku i chęci wycofania się ze współżycia, co jednak nie rozwiązuje problemu. Jedną z metod pracy jest ukształtowanie przeświadczenia, że kobieta do "zaspokojenia" wcale nie potrzebuje stosunków genitalnych - wiele dziewczyn jako równie lub bardziej przyjemne ocenia pieszczoty oralne lub manualne. Proszę nie czuć na sobie presji podejmowania kontaktów dopochwowych, przynajmniej na jakiś czas. Współżycie powinno kojarzyć się z przyjemnością, spontanicznością i zabawą, a nie ze stresem i przekonaniem, że "nie wolno dać plamy". Współcześnie jest wiele skutecznych metod leczenia zaburzeń erekcji i jeśli problem będzie się utrzymywał, zalecam wizytę u seksuologa, który dokładnie przyjrzy się sprawie i zaproponuje konkretne oddziaływania terapeutyczne.