Problemy z utrzymaniem wzwodu u młodego mężczyzny

Witam, mam 27 lat, masa ciała ok 65-68 kg przy wzroście 175 cm. Robiłem sobie szczegółowe badania krwi na zawartość testosteronu, prolaktyny i LH testosteron był na poziomie około 9 ng/ml krwi, a pozostałe parametry były w normie. Nie pamiętam teraz dokładnych liczb. Dodam, że nigdy nie zażywałem żadnych sterydów anabolicznych ani nie robiłem sobie żadnych kuracji hormonalnych. Przez okres ok pół roku zażywałem lek psychotropowy i w tym okresie libido spadło mi praktycznie do zera. Czasem występowały poranne wzwody, ale generalnie byłem w tym okresie aseksualny. Był to jedyny fizjologiczny efekt uboczny, który wystąpił u mnie w trakcie zażywania tego leku. Po tym okresie czasu przestałem go przyjmować i w bardzo krótkim czasie (tydzień lub 2) zacząłem czuć się jak dawniej tzn. praktycznie codziennie rano stał mi jak pręt i wróciło libido, ponieważ przez pół roku trochę się wypościłem.

Przez ponad miesiąc czasu masturbowałem się praktycznie codziennie. Nie miałem żadnych problemów ze wzwodem i byłem w stanie normalnie ejakulować. Ostatnio zdarzyło mi się, że miałem problemy z utrzymaniem wzwodu, nawet podczas ręcznej stymulacji. Czy powinienem się tym przejmować, czy może to być efekt przemęczenia organizmu? Czy może to problem natury psychologicznej? Generalnie dobrze się odżywiam i regularnie sypiam. Swoją ogólną kondycję i wydolność organizmu oceniam bardzo dobrze.

Dziękuje z góry za poradę i pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Drogą internetową nie ma możliwości aby stwierdzić , w czym tkwi u Pana problem z utrzymaniem wzwodu. Jeżeli problem występuje sporadycznie raczej nie wymaga interwencji, jeżeli jednak będzie nawracał , wówczas Pana problem będzie wymagał bezpośredniej konsultacji u seksuologa. Zaburzenia erekcji członka obejmują trudności w powstaniu erekcji lub w jej utrzymaniu. Jeżeli erekcje są prawidłowe w trakcie snu, po przebudzeniu czy podczas masturbacji, to można podejrzewać podłoże psychogenne zaburzeń. W przypadku problemu z erekcją psychogenne przyczyny powstania problemu mogą być różne - bezsenność, zaburzenia osobowościowe, niedojrzałość, ambiwalentne uczucia wobec kobiet, destrukcyjna komunikacja między partnerami, lęk przed impotencją, urazy psychiczne, mała częstotliwość współżycia seksualnego, neurotyzm, zaburzone relacje partnerskie, czynniki sytuacyjne, lęki, stresy, zadaniowe nastawienie do seksu, potrzeba wykazania się. Proszę nie bagatelizować swoich problemów, zresztą nie jest to tylko Pana problem, ale też Pana partnerki. Więcej na temat zaburzeń seksualnych może Pan przeczytać pod poniższymi linkami: http://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-erekcji http://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-erekcja http://portal.abczdrowie.pl/niemoc-plciowa http://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-masturbacji. Podsumowując jeżeli zmiany nie ustąpią, wskazana będzie konsultacja ze specjalistą.

Pozdrawiam